Dana 09.05.2019. djelatnici Crvenog Križa Vukovar dostavili su 73 paketa higijenskih potrepština za najpotrebitije stanovnike Općine Negoslavci. Druga faza projekta pod nazivom “Humanitarni paket za Slavoniju i Pounje” financirana je iz sredstava Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD) i provodi se na području tri županije (Vukovarsko-srijemske, Brodsko-Posavske i u dijelu Sisačko-moslavačke županije). Nositelj projekta je Gradsko društvo Crvenog križa Županja, a partneri na projektu su Hrvatski Crveni križ, Gradska društva Crvenog križa Vinkovci, Vukovar, Ilok, Slavonski Brod, Nova Gradiška, Dvor, Hrvatska Kostajnica, Novska. Cilj programa je ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebitijim osobama, podjelom hrane i/ili materijalne pomoći u okviru Operativnog programa za hranu i/ili osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014.-2020.. Ovo je jedna od nekoliko uspješnih suradnji Općine Negoslavci sa djelatnicima Crvenog Križa Vukovar na dostavi pomoći onima kojima je najviše potrebna.

Nova akcija Crvenog križa je usmjerena na prikupljanje namirnica za izradu paketa pod nazivom “Dodir humanosti”. Više u promotivnom letku.

 

FEAD projekt