Dana 11.3.2019. djelatnici Crvenog Križa Vukovar dostavili su 73 paketa za najpotrebitije stanovnike Općine Negoslavci. Paketi su podijeljeni u prostorijama Općine. Projekt pod nazivom “Humanitarni paket za Slavoniju i Pounje” financiran je iz sredstava Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD) i provodi se na području tri županije (Vukovarsko-srijemske, Brodsko-Posavske i u dijelu Sisačko-moslavačke županije). Nositelj projekta je Gradsko društvo Crvenog križa Županja, a partneri na projektu su Hrvatski Crveni križ, Gradska društva Crvenog križa Vinkovci, Vukovar, Ilok, Slavonski Brod, Nova Gradiška, Dvor, Hrvatska Kostajnica, Novska. Cilj programa je ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebitijim osobama, podjelom hrane i/ili materijalne pomoći u okviru Operativnog programa za hranu i/ili osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014.-2020.. Ovo je jedna od nekoliko uspješnih suradnji sa djelatnicima Crvenog Križa Vukovar na dostavi pomoći onima kojima je najviše potrebna. Općinski načelnik Općine Negoslavci, Dušan Jeckov, zahvalio se na odličnoj suradnji u akciji podjele paketa na području Općine i izrazio je želju za daljnji nastavak ovako uspješne suradnje u humanitarnim akcijama.