Dana 12.05.2020. godine direktor Osnovne škole Negoslavci, Branislav Danilovac zaprimio je paket dezinfekcijskih sredstava i potrošnog materijala za potrebe higijene i održavanja školske zgrade koju je isporučilo poduzeće Saponia d.d., Osijek.
Općina Negoslavci i Stožer civilne zaštite Negoslavci došli su na ideju da se uz sve mjere koje je Općina poduzela u ovim izvanrednim okolnostima pomogne predškoli (čiji je osnivač Općina) i Osnovnoj školi Negoslavci. Predsjednik Stožera civilne zaštite Negoslavci, Zamjenik načelnika, Miloš Rodić je istakao važnost provođenja i pridržavanja protuepidemijskih mjera. Općinski načelnik Općine Negoslavci, Dušan Jeckov, izjavio je sljedeće: “Kako bi predškoli uostalom i samoj školskoj ustanovi pomogli u radu, učinili smo mali korak financiravši paket dezinfekcijskih sredstava koji bi prvenstveno pomogao djelatnicima škole, poslije učenicima i polaznicima predškole kada se stanje sa virusom COVID 19 popravi. Općina Negoslavci se organizirala u ovim kriznim trenucima na način da je opskrbu lijekova svojim stanovnicima osigurala u suradnji sa ljekarnom Kalenić u Vukovaru i Stožerom civilne zaštite. Volonteri Crvenog križa su podijelili 1.000 zaštitnih maski i rukavica svim stanovnicima na području Općine. Istakao bih još pomoć najugroženijim stanovnicima u vidu paketa prehrane i higijene.”