Powerlifting klub Omladinac Negoslavci

 

Sportsko društvo, osnovano kao Omladinski klub dizača utega 27.03.1998 g. zaslugom nekadašnjeg dizača KDT Partizan, Vukovar, Borislava Bakarića,koji je njegov prvi i još uvek aktuelni predsednik.

Omladinski klub dizača utega Negoslavci je najstariji registrovani klub dizača utega u Hrvatskoj, od postanka države. Od nastanka, pa sve do danas, Klub broji između 15 i 30 članova i postiže sve zapaženije rezultate u zemlji i inostranstvu. Između ostalog, srebro i bronza na Prvenstvu SRJ 1998.g. u Vršcu,postavljanje novog jugoslovenskog rekorda u bench pressu u Vranju 1999.g., bronza 2007. Elemir, Prvenstvo Srbije u Powerliftingu, bronza u Bačkoj Palanci 2011. te u Virovitici na takmičenju u Bench pressu, 5. mesto. Ništa manje značajna je bronza sa Prvenstva Vojvodine u Bench press-u za mlađe juniore u kategoriji do 90 kg, u B. Palanci, 2011. g., kao i bronza sa Prvenstva Srbije u Bench press-u u istoj kategoriji iste godine te srebro iz Bjelovara sa internacionalnog kupa 2013. godine. Važno je pomenuti i tri osvojena zlata 2012. g. sa 2. Virovitica open takmičenja, u kategoriji master.

Klub je preregistrovan 08.05.2013. godine u Powerlifting Klub Omladinac Negoslavci, te konkurentno parira svim drugim disciplinašima snage u regiji.