Jedna od predviđenih aktivnosti u sklopu projekta ZAŽELI – Općina Negoslavci je osposobljavanje 15 zaposlenih žena, koje je organizirano kako bi se u budućnosti ženama u nepovoljnom položaju omogućio lakši pristup tržištu rada te da se u konačnici smanji nezaposlenost. Predavanja su organizirana u prostorijama Učilišta Studium s kojima je Općina Negoslavci ugovorila suradnju.

Program osposobljavanje za njegovateljicu starijih i nemoćnih osoba traje sveukupno 500 sati, od čega 200 sati teorijski dio, 300 sati praktični dio.

Programi osposobljavanja su verificirani od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja te će polaznicama biti dodijeljeno Uvjerenje o završenom programu osposobljavanja.

Projekt ZAŽELI – Općina Negoslavci sufinanciran je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.. Vrijednost projekta iznosi 2.477.950,010 kn.